Felhívjuk a jelentkezők figyelmét, hogy a lista még nem a végleges felvételi eredményt jelenti, kizárólag a jelentkezők általános iskolai tanulmányi jegyei alapján meghatározott rangsort mutatja. A felvehető tanulókhoz sorszámot rendelünk. Nem kapott sorszámot az a tanuló, akit eredményei alapján elutasítunk. A sorszámmal megjelölt tanulót felvesszük, amennyiben a megadott létszámkeretbe belefér. Biztosan nem nyer felvételt az a tanuló, akit már az ideiglenes felvételi jegyzéken is elutasítottunk.

ErdszcsillagIskolánk a 2024/25-ös tanévtől a hagyományos erdésztechnikus képzés mellett – miniszteri döntés alapján - okleveles erdésztechnikus képzést is indít.

A képzés a Soproni Egyetemmel kötött együttműködési megállapodás keretében valósul meg.

Az okleveles erdésztechnikus képzés jellemzői

• A képzési idő a „hagyományos” technikumival megegyező (5 év).
  • Az ágazati alapoktatás – első két év - a közös ágazati tartalommal folyik, vagyis az első két évben ugyanúgy az ágazati alapismereteket sajátítják el a tanulók.
  • A harmadik évtől többlet oktatási tartalom épül be a képzésbe.
  • A képzésbe beépített többlet ismeretanyag elsődlegesen felsőfokú alapozó ismeretek elsajátítására irányul.

Nyílt hét

Iskolánkban az idei évben is megrendezzük az Erdők hete programunkat, amelyre szeretettel várjuk az érdeklődő óvodai, illetve általános iskolai tanulócsoportokat.

Terepen, illetve kiállítótermekben mutatjuk be az erdők növény- és állatvilágát, az erdő- és a vadgazdálkodást, illetve az egyes munkákhoz használt gépeket, eszközöket. Lehetőséget biztosítunk különböző szabadkézi foglalkozásokhoz: termésfigurák, levélnyomatok készítése, virágkötés, csuhéfonás. A programon részt vesz a SEFAG Zrt. és a Duna-Dráva Nemzeti Park is.

15 csapat jelentkezett az iskolánk által meghirdetett Drávai Utakon versenyre. A verseny első – online – fordulójának értékelése befejeződött. Az eredmények alapján a következő 6 csapat jutott a döntőbe:

1. Kiscsapat (Tabi Takáts Gyula Általános Iskola és AMI) – 92 pont
    2. Anonymus (Nagyatádi Bárdos Lajos Sport Általános Iskola és AMI) – 90 pont
    3. Panni bablevese (Tabi Takáts Gyula Általános Iskola és AMI) – 89 pont
    4. Tökéletlen logikusok (Barcsi Arany János Általános Iskola) – 87 pont
    5. Csicsergők (KSZC Nagyatádi Ady Endre Technikum és Gimnázium) – 87 pont
    6. Árpád-házi fiúk (Nagybajomi Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola és Kollégium) – 86 pont

Iskolánk rendkívüli felvételi eljárást hirdet a következő képzésekre:

• Hat évfolyamos gimnázium
  • Informatika és távközlés ágazat - Informatikai rendszer- és alkalmazásüzemeltető technikus
  • Gazdálkodás és menedzsment ágazat - Vállalkozási ügyviteli ügyintéző
  • Szépészet ágazat - Kozmetikus technikus

A rendkívüli felvételi eljárás keretében azok a tanulók jelentkezhetnek a meghirdetett képzésekre, akik az általános felvételi eljárás időszakában nem nyertek felvételt egy középfokú intézménybe sem, vagy felvételt nyertek, de szeretnék korábbi döntésüket megváltoztatni, más iskolát/képzést választani.

A rendkívüli felvételi eljárás keretében jelentkezni 2023. május 8-tól augusztus 31. között egyénileg, közvetlenül az iskolába benyújtott jelentkezési lap kitöltésével lehet.

A jelentkezési lapot vagy személyesen, az iskolában történő közvetlen behozással, vagy postai úton (KSZC Dráva Völgye Technikum és Gimnázium, 7570 Barcs, Szent László u. 13.), vagy e-mailben (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) lehet benyújtani az iskola igazgatójának. A felvételről az iskola igazgatója dönt.

Bővebb információ, illetve előzetes egyeztetés:

Horváthné Madarász Zsuzsanna igazgató (tel: 30/634-1390)

A jelentkezési lap kitölthető itt

A 2023 - 2024 - es tanévre felvételt nyert tanulók listája

A Kaposvári SZC Dráva Völgye Technikum és Gimnázium tanulmányi versenyt hirdet általános iskolák 5-8. évfolyamos tanulói számára DRÁVAI UTAKON címmel.

A verseny témája a reformkor, a feladatok a korszak irodalmát és történelmét, illetve a Dráva mente élővilágát, földrajzát fogják át.

A verseny kétfordulós, egy írásbeli fordulóból és egy szóbeli döntőből áll.

• Az írásbeli forduló az itt letölthető feladatlap 8 feladatának megoldásából áll. A válaszokat az oldal alján található linkeken elérhető felületeken kell feltölteni, beküldeni.
  • Beküldési határidő: 2023. március 31.
  • A szóbeli fordulóra (döntő) az első fordulóban legjobb eredményt elérő 6 csapatot hívjuk meg. A döntő helyszíne az iskola középrigóci oktatási bázisa.
  • Időpontja: 2023. május 18. csütörtök
  • A felkészülést az érvényben lévő általános iskolai tankönyvek is segítik.
  • A szóbeli fordulón – történelemből - Barcshoz kapcsolódó feladatok is szerepelnek. Az ehhez szükséges szakirodalom az iskola honlapjáról lesz letölthető.

2022. december 5. és 9. között várjuk iskolánkba azokat a 8. és 6. osztályos diákokat és szüleiket, akik szeretnének betekinteni iskolánk mindennapi életébe. A hét minden napján lehetőséget biztosítunk tanórák látogatására.

A részvétel előzetes jelentkezéshez nem kötött. Reggel 8 órakor várjuk az érdeklődőket és igény szerint tájékoztatást adunk a képzéseinkről, bemutatjuk az iskolát, válaszolunk a kérdésekre, illetve megbeszéljük az aznapi lehetőségeket. A tanórák a 2. órától látogathatók az alábbi táblázatban látható lehetőségek szerint. Hétfőn, csütörtökön és pénteken a középrigóci erdészeti oktatóbázis és az ott zajló erdész gyakorlati órák is megtekinthetők.