kép

Eredményesen szerepeltek csapataink 9-12. osztályosok számára szervezett Bolyai Matematika Csapatverseny körzeti fordulójában.

Eredmények

Gimnáziumi kategória (Baranya, Zala, Tolna, Somogy, Délvidék):

10.g osztály csapata: Göbölös Kristóf, Molnár Róza, Paluska Péter, Remes Dániel - 8. helyezés

Szakgimnáziumi kategória (Dunántúl, Délvidék)

11.info osztály csapata: Egyed Zoltán, Kárpáti Márk, Bukács Ádám, Kovács Zoltán - 5. helyezés

Gratulálunk a diákoknak és felkészítőiknek, Madarász Katalin tanárnőnek és Vékony Árpád tanár úrnak!

A Bolyai Matematika Csapatverseny középiskolai tanárok kezdeményezésére, először 2004 őszén került megrendezésre Budapest I-II-III. kerületében, 5-8. osztályos diákok évfolyamonként szerveződő 4 fős csapatai számára. A következő években a főváros további körzetei és vidéki megyék, valamint a 3-4. osztályosok, illetve a 2014/2015. tanévtől a 9-12. osztályosok is csatlakoztak.

A 2019/2020. tanévben a versenyt az egész ország, illetve Erdély területén hirdették meg, 9-12. osztályos tanulók évfolyamonkénti 4 fős csapatainak (gimnáziumi és szakgimnáziumi/szakközépiskolai kategóriákban), körzeti írásbeli forduló, majd országos (írásbeli) döntő formájában.