2018. szeptember 1-től, minden óvodában és iskolában kötelező a szociális segítő szolgáltatás biztosítása a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény, 40/a.§-alapján.

A szociális segítő feladatai

• A szociális segítő szolgáltatás elsősorban megelőző tevékenység, célja a gyermekek, tanulók egyéni fejlődésének segítése, valamint a csoportok, osztályok, közösségek fejlesztése.
  • A szociális segítő az iskolában rendszeresen fogadóórát tart. A gyermek, szülő és a pedagógus egyaránt megkeresheti a gyermeket vagy gyermekközösséget érintő problémával. A szociális segítő információt, tanácsot ad, szükség eseten speciális szakember felkeresését javasolja. A segítő elérhetősége az intézmény faliújságján, vagy a honlapon elérhető.
  • A szociális segítő a csoportvezetővel, osztályfőnökkel egyeztetve, a felmerülő szükségletek alapján prevenciós foglalkozásokat biztosít a csoportoknak, osztályoknak. A foglalkozások a gyermekek életkorához igazodóan, az osztályfőnöki munkához kapcsolódóan valósulnak meg. A leggyakoribb témák: az önismeret, prevenció a kommunikációs, a társas készségek fejlesztése, a konfliktusok megelőzése, helyes kezelése, a digitális biztonság, a környezettudatosság.
  • A szociális segítő a fentieken túl részt vesz az intézmény közösségi eseményein.

A szociális segítőről

A szociális segítő felsőfokú szociális végzettséggel rendelkező szakember. (szociálpedagógus, szociális munkás vagy szociális szakirányú végzettségű pedagógus) Munkáltatója a Család- és Gyermekjóléti Központ.

Adatkezelés

A szociális segítő titoktartásra kötelezett. Munkája során a szolgáltatást igénybe vevők adatait az adatvédelmi előírásoknak megfelelően kezeli. Az adatkezelési tájékoztató az intézmény honlapján érhető el.

Panaszjog

Amennyiben a szociális segítő munkájával kapcsolatosan panasz, kérdés merül fel, forduljon bizalommal a Család- és Gyermekjóléti Központ igazgatójához (.. .) vagy az ellátottjogi képviselőhöz (... )

Szolgáltatást biztosító óvodai és iskolai segítő neve Czipóth Erika
Szolgáltatás időkeretei ügyfélfogadás rendszeressége minden szerdán