Felhívjuk a jelentkezők figyelmét, hogy a lista még nem a végleges felvételi eredményt jelenti, kizárólag a jelentkezők általános iskolai tanulmányi jegyei alapján meghatározott rangsort mutatja. A felvehető tanulókhoz sorszámot rendelünk. Nem kapott sorszámot az a tanuló, akit eredményei alapján elutasítunk. A sorszámmal megjelölt tanulót felvesszük, amennyiben a megadott létszámkeretbe belefér. Biztosan nem nyer felvételt az a tanuló, akit már az ideiglenes felvételi jegyzéken is elutasítottunk.

Fontos!

Az 1-32. helyek valamelyikén (pl. a 14. helyen) rangsorolt tanuló biztosan bekerül egy 32 fős osztályba, amennyiben azt az első helyen jelölte meg, vagy ha elutasítják azon a helyen, amit előrébb jelölt meg. Nem kerül be akkor, ha az adott osztályt nem az első helyen jelöli meg, és az előrébb megjelölt helyen, vagy helyek valamelyikén - vagyis máshová - felveszik. Hasonlóan kell értelmezni a rangsort, ha egy képzés esetén a felvehető létszám („fél osztály”) 16 fő.

Az a tanuló, akinek a sorszáma 32-nél nagyobb, szintén bekerülhet a 32 fős osztályba, hiszen az első 32 helyen rangsorolt tanuló közül valószínűleg nem mindenki választja az adott képzést az első helyen. Így akár a 48. helyen rangsorolt tanuló is felvételt nyerhet. Ezt azonban csak 2024. április 26-án tudjuk meg, amikor a Felvételi Központ a végleges eredményt elküldi az iskoláknak. Ezután tájékoztatjuk a jelentkezőket az eredményről.

Tagozatkód

Képzés megnevezése

Létszám

0450  Hat évfolyamos gimnázium  34 fő
 0451 Mezőgazdaság és erdészet (Erdésztechnikus) 32 fő
 0452  Mezőgazdaság és erdészet (Okleveles erdésztechnikus) 16 fő

Informatika és távközlés
(Informatikai rendszer- és alkalmazásüzemeltető technikus)

32 fő
0454 Turizmus-vendéglátás (Turisztikai technikus) 16 fő
0455  Gazdálkodás és menedzsment
(Vállalkozási ügyviteli ügyintéző)
16 fő
0455 Szépészet (Kozmetikus technikus) 16 fő

A hatosztályos gimnáziumba jelentkezett tanulók és szüleik az ideiglenes felvételi listát az iskola titkárságán tekinthetik meg, illetve a 82/565-622-es vagy a 30/634-2265-ös telefonszámon érdeklődhetnek.

A felvételi eljárás keretében, az ideiglenes felvételi jegyzék közzétételét követően, 2024. április 8-10 között, a jelentkezőknek lehetőségük nyílik arra, hogy a felvételi sorrendet az eredmények ismeretében módosítsák, illetve új képzési területet is megjelöljenek. A módosítási szándékot az általános iskolában kell jelezni.

Bármely kérdés esetén a 30 / 634 - 1390-es telefonszámon szívesen segítünk.

Letöltés: Ideiglenes felvételi jegyzék - 2024 - 2025.pdf