Thanksgiving Thanksgiving Thanksgiving

Az idei tanévben a legismertebb amerikai hagyomány, a Hálaadás (Thanksgiving) ünnepének bemutatásával kezdődött a Dráva Völgye Nights angol nyelvű társalgási klub rendezvénysorozata. Csütörtökön az ünnephez tartozó tradíciókról a baltimore-i származású William Lee Hamlin tartott személyes élményekkel tarkított előadást, melyet egy hagyományos hálaadási lakoma követett pulykával, sütőtökpitével és almás pitével.

Az est további része lelkes társalgással telt a vendégek, a tanárok és a diákok között. Amerikai vendégeink (Hamlin tanár úrat előző előadónk, James E. Cohill is elkísérte) ismét nagyon jól érezték magukat diákjainkkal, akik sokat meséltek nekik az iskola életéről és nyelvtanulási élményeikről. Az ilyen barátságok születéséért is „hálát lehet adni” november 4-dik csütörtökén.